Filmler

Nisan 24th, 2010

..:: FİLMLERİ ::..

1978:

DİLEK TAŞI

Yönetmen: Orhan Elmas, Senaryo: Muharrem Gürses, Görüntü Yönetmeni: Muzaffer Turan, Oyuncular: Gülden Karaböcek, Tuğrul Meteer, Erol Taş, Sümer Tilmaç, Muharrem Gürses, Dilek Saraç, Yapım Evi: Saner Film (Hulki Saner)

Konu: Ağa (Erol Taş) yanında çalışan kızı (Gülden Karaböcek) köyün bir zenginiyle (Sümer Tilmaç) evlendirmek ister.Kız direnir. Fakat asıl sevdiği gencin (Tuğrul Meteer) öldürüleceğini duyunca kabul etmek zorunda kalır. Düğün gecesi sevgilisi bu acıya dayanamaz, kendini bir uçurumdan aşağı atarak intihar eder. Olayı duyan kız da sevgilisinin ardından kendini öldürür.

Filmde yer alan şarkılar: Dilek Taşı, Ahu Gözlüm, Aldırma Gönül, Nem Kaldı, Kır Çiçekleri, Ah bu Dünya, Küstürdün Gönülü, Küçükten Görmedim Ana Kucağı (uzun hava)


1985:

DUYARMISIN FERYADIMI?

Yönetmen: Sırrı Gültekin, Senaryo: Bülent Oran, Görüntü Yönetmeni: Orhan Kapkı, Oyuncular: Gülden Karaböcek, Mesut Engin, Münir Özkul, Erol Günaydın, Ali şen, Leyla Altın, Erden Güvenç, Diler Saraç, Handan Adalı, Ayla Oranlı Tuğrul Meteer, Erol Taş, Sümer Tilmaç, Muharrem Gürses, Dilek Saraç, Yapım Evi: Akman Film (Hamdi Akman)

Konu: Üvey anne elinde ezilen yoksul bir genç kızın (Gülden Karaböcek) başından geçen ve şöhrete giden yolu anlatan acıklı olayların öyküsü.

Filmde yer alan şarkılar: Duyar mısın Feryadımı, Yüreğin Bir Taş, Aşk Yarası, Sonum Olursun, Mavi Mavi, Bugün


HASRETİNLE YAŞANMIYOR

Yönetmen: Hulki Saner, Senaryo: Kamil Başaran, Görüntü Yönetmeni: Abdullah Gürek, Oyuncular: Gülden Karaböcek, Yusuf Sezgin, Nilgün Ersoy, Ali Rıza Cevizli, Yapım Evi: Saner Film (Hulki Saner)

Konu: Öğretmenine (Yusuf Sezgin) aşık olup,onunla evlenen ancak kötü niyetli bir kadın (Nilgün Ersoy) tarafından yuvası yıkılan, daha sonra yeniden kocasına kavuşan lise öğrencisi bir genç kızın (Gülden Karaböcek) öyküsü.

Filmde yer alan şarkılar: Hasretinle Yaşanmıyor, Gözüm Seni Görmese de, Bir Anda, Dünya Bile Gözümde Değil, Kısmet Olursa, Bana Ettiğin Zulmü.


KENAR MAHALLE

Yönetmen: Sırrı Gültekin, Oyuncular: Gülden Karaböcek, Ünsal Emre, Asuman Arsan,Gafur Uzunoğlu.

Konu: Fakir bir mahallede geçen ve fabrika işçisi yoksul bir genç kızı (Gülden Karaböcek) şarkıcılğa götüren olaylar zincirini konu alan bir film.

Filmde yer alan şarkılar: Son Yemin,Sen Evlisin.


SEVSEN NE OLURDU?

Yönetmen: Hulki Saner, Senaryo: Kamil Başaran, Oyuncular: Gülden Karaböcek, Yusuf Sezgin, Eray Özbal, Asuman Arsan, Suzan Avcı, Yapım Evi: Saner Film (Hulki Saner)

Konu: Bir trafik kazası sonucu anne ve babasýný kaybedip, İstanbul’a gelerek hizmetçilik yapmaya başlayan ve değişik olaylarla karşılaşan bir genç kızın mutlu sonla biten hazin öyküsü.

Filmde yer alan şarkılar: Sevsen Ne Olurdu?, Ağlıyorsam Yaşıyorum, Tek Sevenim Sen Olsan, Ara Beni Bul Beni, Al Resmini Ver Resmimi, Aramak şimdi mi Aklına Geldi?


1986:

AĞLIYORSAM YAŞIYORUM

Yönetmen: Mehmet Dinler, Senaryo: Ali Fuat Kalkan-Kamil Başaran, Görüntü Yönetmeni: Kenan Kurt, Oyuncular: Gülden Karaböcek, Salih Kırmızı, Yıldırım Gencer, Sami Hazinses, Suzan Avcı, Atilla Ergün, Baki Tamer, Diler Saraç, İhsan Baysal, Yapım Evi: Rana Yayınları (Erol Solak)

Konu: Şöhretli bir şarkıcı haline gelen fakir bir kızın başından geçen acıklı olaylarla dolu yaşam öyküsü.

Filmde yer alan şarkılar: Ağlıyorsam Yaşıyorum, Kısmet Olursa, Sonum Olursun, Yüreğin Bir Taş, Ayrılık Son şarkımız, Bugün,


Hazırlayan: Berk Erkent-Şenol Çınar

Comments are closed.